fbpx

Trenażer Elite Direto XR

Trenażer Elite Direto XR

Nowy model Elite Direto XR to nasz najbardziej zaawansowany interaktywny trenażer ze zintegrowanym miernikiem mocy. Idealny do osiągnięcia najwyższego poziomu wydajności w całkowicie wciągającym treningu domowym. Direto XR jest gotowy do użycia praktycznie zaraz po rozpakowaniu; zawiera fabrycznie zainstalowaną 11-rzędową kasetę Shimano 105, a konfiguracja nie zajmie więcej niż pięć minut.

Stabilna konstrukcja pozwoli przeprowadzić nawet najbardziej dynamiczny trening, a zintegrowany uchwyt, zwarta budowa i składane nogi ułatwiają transport i przechowywanie, co szczególnie docenią często podróżujący kolarze.

Miernik mocy w Direto XR

Zintegrowany miernik mocy OTS (Optical Torque Sensor) zapewnia Direto XR najwyższą dokładność danych podczas treningu. To innowacyjne rozwiązanie pozwala mierzyć moc wyjściową z dokładnością ± 1,5%. Direto XR automatycznie zmienia opór podczas treningu, a dzięki większemu kołu zamachowemu o masie 5,1 kg jest w stanie symulować podjazdy o niewiarygodnym nachyleniu do 24%.

Maksymalny generowany opór wynosi aż 2300 W przy prędkości 40 km/h. Ten bezprecedensowy poziom mocy zapewnia doskonałe osiągi nawet podczas szczególnie intensywnych sesji treningowych – możesz jednym rzutem oka sprawdzić wszystkie swoje wykresy treningowe, przeprowadzić testy oceniające poziom sprawności, wykonywać powtórzenia i sprinty z dużą prędkością z maksymalną mocą. Jeżdżąc na Direto XR wykonasz dowolny rodzaj treningu.

Kompatybilność

Elite Direto XR zapewnia całkowitą kompatybilność zarówno z rowerami szosowymi, jak i MTB, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych trenażerów na rynku. Nowa konstrukcja idealnie współpracuje z 12-rzędowymi przerzutkami z długimi wózkami. W ten sposób Direto XR jest kompatybilny z kasetami 9/10/11-rzędowymi Shimano/SRAM, 9/10/11/12-rzędowymi Campagnolo, 12-rzędowymi SRAM NX i 12-rzędowymi Shimano Micro Spline.

Model Direto XR należy do nowej generacji interaktywnych trenażerów domowych, które dzięki wykorzystaniu protokołów wymiany danych ANT+, FE-C oraz Bluetooth można połączyć z niemal każdym urządzeniem (komputer, tablet, smartfon, zegarek sportowy) z systemem operacyjnym iOS, Android, MacOS lub Windows. Ustaw swoją trasę lub program treningowy za pomocą kilku kliknięć i od razu zacznij pedałować.

Direto XR automatycznie dostosuje opór i pokieruje sesją treningową. Dzięki współpracy Elite i Zwift, każdy użytkownik trenażera Direto XR otrzymuje miesięczny dostęp do Zwift oraz roczny dostęp do My E-Training. Direto XR można także używać z innymi popularnymi platformami, takimi jak TrainerRoad, Kinomap, Rouvy, The Sufferfest, Bikevo i wiele innych.

Zapoznaj się z wyczerpującym testem trenażera Elite Direto XR przygotowanym przez redakcję portalu naszosie.pl. Wnioski z testu znajdziesz klikając w ten link.

Trenażer Elite Suito

Najnowszy model Elite Suito to nowoczesny, interaktywny trenażer, który zapewnia realistyczne wrażenia z jazdy. Trenażer jest gotowy do użycia praktycznie zaraz po […]