fbpx

Symulator nachylenia Rizer

Najnowszym uzupełnieniem naszej oferty trenażerów jest symulator nachylenia Elite Rizer. Wyposażony w solidną, opatentowaną konstrukcję, Rizer zapewnia regulację nachylenia w czasie rzeczywistym w zakresie od -10% do 20%, dzięki czemu możesz odtworzyć w swoim domu najbardziej wymagające etapy znane ze światowego kolarstwa.

Aby uzyskać jeszcze bardziej realistyczne wrażenia z jazdy, symulator nachylenia Elite Rizer wyposażony jest w innowacyjny system sterowania, który umożliwia ruch kierownicy w lewo i w prawo podczas jazdy pod górę. Poprawia to wyczucie kierownicy i wygodę, ale także pomoże Ci używać tych samych grup mięśni nóg i barków, których używałbyś podczas jazdy na rowerze na świeżym powietrzu.

Zgodnie z tradycją Elite, w Rizer połączyliśmy nowoczesny design i technologię, aby poprawić komfort i wydajność, dzięki czemu możesz uzyskać najbardziej realistyczne środowisko treningowe na swoim rowerze.

Rizer to wytrzymała aluminiowa konstrukcja ze stylowym uchwytem do przenoszenia oraz solidną platformą wykonaną ze stali i stopu aluminium, co zapewnia wyjątkową stabilność, nawet podczas najbardziej intensywnych treningów z jazdą na stojąco włącznie.

Elite Rizer wykorzystuje protokoły komunikacji Bluetooth i ANT+ FE-C i łączy się bezpośrednio z Twoim interaktywnym, inteligentnym trenażerem, oferując automatyczne zmiany nachylenia podczas jazdy na wirtualnych trasach. Symulator nachylenia Elite jest kompatybilny ze wszystkimi trenażerami najnowszej generacji, w tym Elite Direto XR, Suito oraz Tuo. Rizer jest również kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi na rynku rowerami, także z hamulcami tarczowymi i z osią przelotową 12 lub 15 mm.

Firma Elite opracowała specjalną aplikację, która ułatwia konfigurację urządzenia Rizer. Ta aplikacja nie będzie potrzebna do korzystania z urządzenia RIZER, ale zapewni łatwy dostęp do szeregu funkcji zaprojektowanych w celu uproszczenia korzystania z naszego symulatora nachylenia i zapewnienia najbardziej realistycznych wrażeń z jazdy na rowerze w pomieszczeniu. Aplikacja nazywa się Rizer, jest dostępna na urządzenia z systemem iOS (iPhone i iPad) oraz urządzenia z systemem Android i można ją pobrać ze sklepu App Store (iOS) i Google Play (Android).

Aplikacja sterująca może być używana podczas jazdy do wyświetlania aktualnego symulowanego nachylenia, a także do zmiany nachylenia, przełączania trybu z symulacji na ręczny oraz konfigurowania i zarządzania maksymalnie pięcioma różnymi profilami dla każdego użytkownika, roweru i trenażera.

Zapoznaj się z wyczerpującym testem symulatora nachylenia Elite Rizer przygotowanym przez redakcję portalu bikeworld.pl Jeszcze więcej wniosków ze wspomnianego testu znajdziesz klikając w ten link.

Poniżej krótki film pokazujący zakres pracy symulatora nachylenia. Przeczytaj także recenzję Jacka Thommana z bloga goultra.pl

Test Elite Rizer przeprowadzony przez portal naszosie.pl